راهی برای نجات ورستگاری 2

پیامبرگرامی اسلام(ص)فرمودند:"کسی که برای روزی حلال ازخانه خارج میشودهمانندمجاهددرراه خداست."

درحدیث قدسی امده است :ا"ی احمد!هماناعبادت ده قسمت است که نه قسمت ان جستجوی روزی حلال میباشد.پس چون خوردنی ونوشیدنی ات راپاکیزه گرداندی درحفظ وحمایت من هستی."

7.شناخت امام.

فضیل بن یسارگوید:ازامام باقر(ع)شنیدم که فرمود"هرکس ازدنیابرودوپیشوایی نداشته باشدبه مرگ جاهلیت(کافر)مرده است وهرکس ازدنیابروددرحالی که امام خودرابشناسدبرای اوزیانی نداردکه امر(ظهور)زودانجام شودیابه تاخیرافتد...وهمانندکسی است که درخیمه امام زمان(عج)همراه ان حضرت باشد."

8.پیروی ازامام.

امام سجاد(ع)فرمودند:"برای عرب وقریش شرافتی نیست مگربه تواضع.وبزگواری نیست مگرباتقوی.وعملی نیست مگربانیت وعبادتی نیست مگربافهم عمیق دردین.

اگاه باشیدکه همانامبغوض ترین مردم نسبت خداوند کسی است که خودراپیرومرام امامی بداندولی ازکارهی اوپیروی نکند." 

...  ادامه دارد.

"وظایف منتظران درعصرغیبت"

/ 5 نظر / 5 بازدید
محمد

مثل همیشه عالی بود وقت کردی به وبم یه سربزن[قلب][ماچ][خجالت]

امین

سلام دوست گرامی افراد در مواقع مختلف و در اتفاقات مهم وقتی می خواهند یکدیگر را مذمت و ملامت کنن می گویند (خاک بر سر بی غیرتت کنن)ببخشید باعرض معذرت از بکار بردن این جمله. ویا در مواقعی که یک پیروزی و شجاعتی رو از کسی می بینند می گویند مشاءالله به غیرتت ,خلاصه سرتون رو درد نیارم خیلی این لغت رو شنیدید و شاید خیلی هم بکار برده باشید . در جامعه کنونی ما مردانی را می بینیم که خیلی ادعای غیرت ناموسی دارند ولی از طرفی وقتی ناموس آنها در جامعه رفت آمد می کند و در هر ثانیه هزاران نگاه آلوده ناموس آنها را دنبال می کند نه تنها آزرده خاطر نمی شوند بلکه لذت می برند که مثلا خواهر و یا دختر و یا همسر ما چقدر جذابیت دارد که توانسته است هزاران نگاه را به خود جذب کند . به نظر شما افرادی که حاضرند نوامیس خود را به هر شکل و شمایلی در کوچه و خیابان بیاورند و به آنها افتخار کنند غیرت را چگونه معنا می کنند؟منتظر حضور شما هستم

مجتبی

سلام دوستم خوبی؟ ممنون بهم سر زدی و لطف کردی نظرتو در مورد وبلاگم گفتی/شما هم وبلاگ خوبی دارید منم خوشحال میشم نظرتونو در مورد مطالبم بدونم من لینکتون کردم و من هر 2 شنبه اپ میزارم اگر مشکلی پیش نیاد منتظرتون هستم موفق باشی دوستم[گل][گل]

راحله

سلام. استفاده کردیم.در این دوره زمونه این حرف ها غنیمته.[گل]منتظر بقیه قسمت ها هستیم. راستی چه خبر از اردوی نجومی آبجی!؟