بخش 4و5 خطابه غدیر....

 

هان مردمان! خداوند عزّوجلّ دین را با امامت علی تکمیل فرمود. اینک آنان که از او و جانشینانش از فرزندان من و از نسل او - تا برپایی رستاخیز و عرضه ی بر خدا - پیروی نکنند، در دو جهان کرده هایشان بیهوده بوده در آتش دوزخ ابدی خواهند بود، به گونه ی که نه از عذابشان کاسته و نه برایشان فرصتی خواهد بود.

هان مردمان! این علی یاورترین، سزاوارترین و نزدیک ترین و عزیزترین شما نسبت به من است. خداوند عزّوجلّ و من از او خشنودیم. آیه رضایتی در قرآن نیست مگر این که درباره ی اوست. و خدا هرگاه ایمان آوردگان را خطابی نموده به او آغاز کرده [و او اولین شخص مورد نظر خدی متعال بوده است ] . و آیه ی ستایشی نازل نگشته مگر درباره ی او. و خداوند در سوره ی «هل أتی علی الإنسان» گواهی بر بهشت [رفتن ] نداده مگر بری او، و آن را در حق غیر او نازل نکرده و به آن جز او را نستوده است.

هان مردمان! او یاور دین خدا و دفاع کننده ی از رسول اوست. او پرهیزکار پاکیزه و رهنمی ارشاد شده [به دست خود خدا] است. پیامبرتان برترین پیامبر، وصی او برترین وصی و فرزندان او برترین اوصیایند.

هان مردمان! فرزندان هرپیامبر از نسل اویند و فرزندان من از صلب و نسل امیرالمؤمنین علی است.

هان مردمان! به راستی که شیطانِ اغواگر، آدم را با رشک از بهشت رانده مبادا شما به علی رشک ورزید که کرده هایتان نابود و گام هایتان لغزان خواهدشد. آدم به خاطر یک اشتباه به زمین هبوط کرد و حال آن که برگزیده ی خدی عزّوجلّ بود. پس چگونه خواهید بود شما و حال آن که شما شمایید و دشمنان خدا نیز از میان شمایند.

آگاه باشید! که با علی نمی ستیزد مگر بی سعادت. و سرپرستی او را نمی پذیرد مگر رستگار پرهیزگار. و به او نمی گرود مگر ایمان دار بی آلایش.

و سوگند به خدا که سوره ی والعصر درباره ی اوست: «به نام خداوند همه مهر مهر ورز. قسم به زمان که انسان در زیان است.» مگر علی که ایمان آورده و به درستی و شکیبایی آراسته است.

هان مردمان! خدا را گواه گرفتم و پیام او را به شما رسانیدم. و بر فرستاده وظیفه ی جز بیان و ابلاغ روشن نباشد!

هان مردمان! تقوا پیشه کنید همان گونه که بایسته است. و نمیرید جز با شرفِ اسلام.

 

/ 6 نظر / 28 بازدید

نگاهِ تو نگارنده زندگیِ توست http://ostad-iliya.org/Movie/MoviePlayer.aspx?clp=208

غدیر خم 1432

سلام با تشکر از شرکت شما در طرح احیای غدیر خم خطابه غدیر و مطالب متنوع برای دانلود در وبلاگ قرار داده شده است تا شما عزیزان آن را دانلود کنید و در وبلاگ خود قرار دهید . ان شالله این کار شیعیان مرهمی باشد بر زخم پهلوی حضرت زهرا (س) . منتظر شما هستیم خادمان وبلاگ غدیر خم 1432 http://ghadirekhom1432.blogfa.com.

مجتبی

سلام دوستم خوبی؟بعد مدتها به روزم منتظر حضورت هستم[گل][گل]

مجتبی

راستی یادم رفت بگم مطلبت خیلی زیبا بود دوستم موفق باشی[گل][گل]

شهید گمنام

سلام بر مائده ، بسیار تحسین برانگیزه که خطبه غدیر رو برای آشنایی دوستان داخل وبت جا دادی ... اجرکم عندالله یاعلی

محمدعلی رضایی

قرآن به جز از وصف علی آیه ندارد ایمان به جز از حب علی پایه ندارد گفتم بروم سایه لطفش بنشینم گفتا که علی نور بود سایه ندارد عید غدیر مبارک با عرض تبریک و شاد باش به مناسبت روز خجسته ای که درپیش است.[گل][گل][گل] وهمیشه با نظرات خوبت خوشحال و به ادامه کار دلگرمم می کنید[گل][گل][گل] همیشه شاد وامید وار قلمت هم مانا[گل][گل][گل]