ورودممنوع!!!

 

کوتاه بودن افق دید

 

هیچ‌کس دوست ندارد درباره مسایل سنگینی مثل کنترل مسایل مالی، راه‌های ممکن در صورت بچه‌دار نشدن، نحوه آمادگی برای اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای مثل مرگ، بحث کند. با این حال اکنون که متاهل شده‌اید، چاره‌ای جز صحبت درباره این موضوعات ندارید. ازدواج شما به این مسایل وابسته است. عاقل باشید و در مورد تمامی این مسایل با همسر خود صحبت کنید. در صورت لزوم با دیگران مشاوره داشته باشید اما این مسایل را نادیده نگیرید. زندگی، تنها تفریح و مهمانی و خوشی نیست. درخود توانایی پذیرش مشکلات بزرگ‌تر را داشته باشید.

دعواهای بیهوده

هر انسان متاهلی با همسر خود بر سر مسایلی بحث می‌کند، از باز گذاشتن سر خمیردندان تا آویزان کردن لباس روی دستگیره در که در نظر دیگران بی معنی است. بحث‌های خود را برای مسایل مهم‌تری نگه دارید. و تفاوت های انسانی را بپذیرید .این دلخوری‌ها را به حال خود بگذارید. به راستی اگر تنها اشتباه همسر شما انداختن جوراب‌های کثیف روی زمین است، باید خودتان را خوش‌شانس بدانید.

حسادت

همسرتان شما را برای زندگی انتخاب کرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان می‌شود که تصور می‌کند شما به او اعتماد ندارید. اگر او همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود حتی برای او ایجاد مزاحمت کنید. این برای رابطه سم است.اصل را بر صداقت بگذارید مگر آنکه خلافش ثابت شود .

زن یا شوهری که بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و کسی که مهر و محبت همسر خود را انکار می‌کند، هیچ کار مفیدی برای زندگی مشترک‌شان انجام نمی‏دهد.

زندگی کردن مانند مجردها

اکنون زمان آن رسیده که بزرگ شوید. گردش شبانه رفتن با دوستان، زمانی اشکال نداشت که شما مجرد بودید و هیچ کس در منزل منتظر شما نبود. به عنوان یک فرد متاهل، انجام بعضی کارها شایسته نیست. البته در سویی دیگر خوب است تا نیاز همسرتان را بشناسید و این نوع تفریح ها را با شرط افراطی نبودن بپذیرید.

غرور در زندگی مشترک

زن یا شوهری که بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و کسی که مهر و محبت همسر خود را انکار می‌کند، هیچ کار مفیدی برای زندگی مشترک‌شان انجام نمی‏دهد. او اجازه می‌دهد غرور و روش‌های حل مشکلات و عشق و علاقه او به همسرش راه پیدا کند و رابطه آنها به نتیجه برسد. باید ملایم‌تر باشید و راهی پیدا کنید که مسوولیت اعمال خود را به گردن بگیرید.

با هم نبودن

باید مانند یک گل از زندگی مشترک خود مراقبت کنید. گل، بدون آب، نور خورشید و مراقبت هرگز رشد نخواهد کرد. بنابراین، باید برنامه‌ریزی کنید تا مدت زمان بیشتری را در کنار همسر خود باشید. همسرانی که به بهانه های مختلف فرصت یک غذا خوردن با همسرشان را از دست می دهند سخت در اشتباهند . این زمان ها اگر چه آنچنان مهم نباشد اما در ایجاد علقه های خانوادگی بسیار مهم است .

 

دکتر بهشتی پور- خانواده مطهر

 

/ 21 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باغ رضوان

سلام بعد از هفته ها اپ کردم خوشحال میشم یه سری بزنید [گل]

اسماء

دشت هایی چه فراخ كوه هایی چه بلند در گلستانه چه بوی علفی می آمد؟ من دراین آبادی پی چیزی می گشتم پی خوابی شاید پی نوری ‚ ریگی ‚ لبخندی پشت تبریزی ها غفلت پاكی بود كه صدایم می زد پای نی زاری ماندم باد می آمد گوش دادم چه كسی با من حرف می زد ؟ سوسماری لغزید راه افتادم یونجه زاری سر راه بعد جالیز خیار ‚ بوته های گل رنگ و فراموشی خاك لب آبی گیوه ها را كندم و نشستم پاها در آب من چه سبزم امروز و چه اندازه تنم هوشیار است نكند اندوهی ‚ سر رسد از پس كوه چه كسی پشت درختان است ؟ هیچ می چرد گاوی در كرد ظهر تابستان است سایه ها می دانند كه چه تابستانی است سایه هایی بی لك گوشه ای روشن و پاك كودكان احساس! جای بازی اینجاست زندگی خالی نیست مهربانی هست سیب هست ایمان هست آری تا شقایق هست زندگی باید كرد در دل من چیزی است مثل یك بیشه نور مثل خواب دم صبح و چنان بی تابم كه دلم می خواهد بدوم تا ته دشت بروم تا سر كوه دورها آوایی است كه مرا می خواند ***شايد آن روز كه سهراب نوشت : تا شقايق هست زندگي بايد كرد خبري از دل پر درد گل ياس نداشت بايد اينجور نوشت ، هر گلي هم باشي چه شقايق چه گل پيچك و

Rain boy

ممنون که سر زدین.وبلاگ قشنگی داری.موفق باشی.امیدوارم بازم بهم سری بزنید

یاسین

چیست این دلشوره های بی کران پشت کاشی های سبز جمکران کشتی امید در گل تا به کی ؟ بانک اللهم عجل ...تا به کی ؟ تا به کی از داغ هجران تو صبر ؟ جلوه کن ای آفتاب پشت ابر. سلام دوست گرامی با مطلبی با عنوان "بعضی از خیرات وبرکات زمان ظهور امام زمان ارواحنا فداه "بروزم مطالب شما زیبا وخواندنی بود خوشحال می شویم اگر یک سری هم به ما بزنید از حضرت امام رضا(ع) منقول است که هرکه سه روز اخر ماه شعبان را روزه بگیرد وبه ماه مبارک رمضان وصل کند حق تعالی ثواب روزه دو ماه متوالی را برای او می نویسد. التماس دعای ظهور یار وشهادت در رکابش[گل]