قربان تاغدیر....

و گواهی می دهم که او «الله» است. همو که تنزّهش سراسر روزگاران را فراگیر و نورش ابدیت را شامل است. بی مشاور، فرمانش را اجرا، بی شریک تقدیرش را امضا و بی یاور سامان دهی فرماید. صورت آفرینش او را الگویی نبوده و آفریدگان را بدون یاور و رنج و چاره جویی، هستی بخشیده است. جهان با ایجاد او موجود و با آفرینش او پدیدار شده است.

پس اوست «الله» که معبودی به جز او نیست. همو که صُنعش استوار است و ساختمان آفرینشش زیبا. دادگری است که ستم روا نمی دارد و کریمی که کارهابه او بازمی گردد.

و گواهی می دهم که او «الله» است که آفریدگان در برابر بزرگی اش فروتن و در مقابل عزّتش رام و به توانایی اش تسلیم و به هیبت و بزرگی اش فروتن اند. پادشاه هستی ها و چرخاننده سپهرها و رام کننده آفتاب و ماه که هریک تا اَجَل معین جریان یابند. او پردۀ شب را به روز و پردۀ روز را - که شتابان در پی شب است - به شب پیچد. اوست شکنندۀ هر ستمگر سرکش و نابودکنندۀ هر شیطان رانده شده.

نه او را ناسازی باشد و نه برایش انباز و مانندی. یکتا و بی نیاز، نه زاده و نه زاییده شده، او را همتایی نبوده، خداوند یگانه و پروردگار بزرگوار است. بخواهد و به انجام رساند. اراده کند و حکم نماید. بداند و بشمارد. بمیراند و زنده کند. نیازمند و بی نیاز گرداند. بخنداند و بگریاند. نزدیک آورد و دور برد. بازدارد و عطا کند. او راست پادشاهی و ستایش. به دست توانی اوست تمام نیکی. و هموست بر هر چیز توانا.

شب را در روز و روز را در شب فرو برد. معبودی جز او نیست؛ گران مایه و آمرزنده؛ اجابت کنندۀ دعا و افزایندۀ عطا، بر شمارندۀ نفَس ها؛ پروردگار پری و انسان. چیزی بر او مشکل ننماید، فریاد فریادکنندگان او را آزرده نکند و اصرارِ اصرارکنندگان او را به ستوه نیاورد.

نیکوکاران را نگاهدار، رستگاران را یار، مؤمنان را صاحب اختیار و جهانیان را پروردگار است؛ آن که در همه احوال سزاوار سپاس و ستایش آفریدگان است.

او را ستایش فراوان و سپاس جاودانه می گویم بر شادی و رنج و بر آسایش و سختی و به او و فرشتگان و نبشته ها و فرستاده هایش ایمان داشته، فرمان او را گردن می گذارم و اطاعت می کنم؛ و به سوی خشنودی او می شتابم و به حکم او تسلیمم؛ چرا که به فرمانبری او شائق و از کیفر او ترسانم. زیرا او خدایی است که کسی از مکرش در امان نبوده و از بی عدالتیش ترسان نباشد (زیرا او را ستمی نیست).

 

/ 6 نظر / 38 بازدید
راحله

سلام مائده ی عزیز... می بینم که تیریپ عرفانی برمی داری... این روزا تعداد بچه مسلمونا کمن... اگرم باشن که عوالمشون با ما بیگانه شده... شاید وقتش شده منم عرفانی بشم... چی بهتر از این فرصت عید تا عید... راستی عید گذشته و عید پیش رو مبارک!

دوست حقیقت جو

با سلام کار بسیار زیبا و بجایی انجام میدهید حسن انتخابتون رو تحسین می کنم یاحق

طلبه پاسخگو

سلام و عرض ادب مطلب خوب و مفیدی بود استفاده کردم.ممنون از زحماتتون. امام صادق (سلام الله علیه) : يَفتَقِدُ النّاسُ إماماً يَشهَدُ المَوسِمَ يَراهُم ولايَرَونَهُ. مردم امامى را نمی یابند كه در مراسم حج حاضر باشد؛ او مردم را می بيند ولى مردم او رانمی بينند. الغيبة نعمانى - ص 175 با سوال جدیدی در مورد لذت های بهشتی با حوریان به روزم. منتظر حظور گرمتون و شرکت در بحث هستم. التماس دعا.

رضا

سلام چقدر جالب بودمتشکر از مطلبت

عاشق کوهستان

سلام دوست عزیز[گل] به به متشکرم استفاده شد آفرین انتخاب موضوعتون قابل تحسین میباشد[دست][دست]

ابراهيم دلشاد تنياني منتظرالظهور

عالي بود من هم اين پست رو تو نقد عايشه نگاشتم روز غدير و تاج گذاري حضرت امير بر شما و خانواده محترم مبارك با شروع اين عيد بزرگ وهابي ها و سني ها شبهه پراكني خود را شروع كردند و شيعه پاسخ ميدهد بروزم و منتظر نگاه سبزتان