تواگردرتپش باغ خدارادیدی...

مجروح کردن قلب دیگران بیش از دقایقی طول نمی‌کشد ولی برای التیام بخشیدن آن به سالها وقت نیاز است.

بیاموزید که هرگز نمی‌توانید کسی را مجبور نمایید تا شما را دوست داشته باشد، زیرا عشق و علاقه دیگران نسبت به شما آینه‌ای از کردار و اخلاق خود شماست.

بیاموزید که هرگز خود را با دیگران مقایسه نکیند، از آنجایی که هر یک از شما به تنهایی و بر حسب شایستگی‌های خود مورد قضاوت و داوری ما قرار می‌گیرد.

بیاموزید که دوستان واقعی شما کسانی هستند که با ضعف‌ها و نقصان‌های شما آشنایند ولیکن شما را همانگونه که هستید و دوست دارند.

بیاموزید که داشتن چیزهای قیمتی و نفیس به زندگی شما بها نمی‌دهد، بلکه آنچه با ارزش است بودن افراد بیشتر در زندگی شماست.

بیاموزید که دیگران را در برابر خطا و بی‌مهری که نسبت به شما روا می‌دارند مورد بخشش خود قرار دهید و این عمل را با ممارست در خود تقویت نمایید.

بیاموزید که دو نفر می‌توانند به چیزی یکسان نگاه کنند ولی برداشت آن دو هیچگاه یکسان نخواهد بود.

بیاموزید که در برابر خطای خود فقط به عفو و بخشش دیگران بسنده نکنید، بلکه تنها هنگامی که مورد آمرزش وجدان خود قرار گرفتید، راضی و خشنود باشید.

بیاموزید که توانگر کسی نیست که بیشتر دارد بلکه آنکه خواسته‌های کمتری دارد از همه توانگرتر است.

به خاطر داشته باشید که مردم گفته‌های شما را فراموش می‌کنند و همین مردم اعمال شما را نیز از یاد خواهند برد ولی، هرگز احساس شما نسبت به خویش را از خاطر نخواهند زدود.

/ 10 نظر / 8 بازدید
فرصت تبادل لينک

سلام براي افزايش بازديد و برتري در گوگل با سايت ما تبادل لينک کنيد لينک : http://www.parmisfun.com/link با تشکر

mona

سلام.واقعا زیبا بود.... ای کاش میتونستیم این حرفارو بهش عمل کنیم.....[گل][لبخند]

Danyal

كسی در باد می خواند تو را تا اوج می خواهم برای ناز چشمانت چه بی صبرانه می مانم د لم تنگ است و بی یادت در این غربت نمی مانم تو هستی در وجود من تو را هرگز نمی رانم [بوسه][چشمک][گل]

عاشق کوهستان

سلام دوست عزیز به به ...... تو اگر در تپش باغ خدا را دیدی .... مطلب بجا و تلنگر خوبیست و آموزنده ...... متشکرم انتخاب تصویرتون هم عالیست داشتن وسایل راحتی و رفاه ،غیر از راحتی و رفاه و آرامش دل است الا بذکرالله تطمئن القلوب یعنی تنها وسیله ی آرامش دل ، ذکرالله است ولی ما بر اسباب تکیه می کنیم و از مسبب الاسباب غافلیم . وای بر ما اگر در خصوص خوردنیها و نوشیدنیها از حرام اجتناب نکنیم زیرا همین غذاها است که منشاء علم و ایمان و یا کفر ما میشود . بلاهایی که بر ما وارد میشود ، تمام رحمت است . حداقل باعث تکفیر گناهان میشود واجعل قلبی بحبک متیما ... و دل مرا سرگشته و دیوانه ی عشق و محبت خود قرار ده نفی موضوع خودبینی است و اینکه پروانه بشود و به نور رسد و نور شود . از خدا بخواهیم با جذبات او از خود فارغ شویم و بیخود گردیم تا نفهمیم و خود را در برابر عظمتش گم کنیم زهد ، با داشتن دنیا منافات ندارد ... میزان در زهد ، دنیا داشتن یا نداشتن نیست ؛ بلکه میزان دل بستن یا نبستن به دنیا است نباید مغرور شویم ! تا نزدیکیهای وفات و تا زمانیکه شیطان زنده است انسان در مخاطره است . به خدا پناه میبریم

SiNA Hp (باران عشق)

چه قشنگ بووود[قلب][پلک] آفرین[گل][گل] وقتـ ــے بــِ تــــو فکــ ـر میــکنمـ... بهــ ــار مــے آیـ ــد و جـــاخوشـ میـــ ـــکند... روے ســ ــطرهــاے بـارانـ زدِ مـــے نویــ ــسمـ هـــــــــــــر روز برایــ ـــتـ... دنیـــاے عجیبــے ستـ... بـــهار مے آید... ثانیــِ بــِ ثانیــِ...!!!

سهیل

سلام...جملات كوتاه و پر حكمتي ست...

ابر و باد

[دست][دست][دست]زیبا بود..مثل همیشه..[گل]

راحیل

[گل][گل]زیبا بود ابجی ...

کوثر 2

سلام من شما رو لینک کردم شما هم منو به اسم حرفای دل لینک کن و اگه زحمت نمی شه واسم توی وبلاگم بگو چطور عکس بذارم ممنون میشم ابجی جون[گل][گل][گل]

سایت دانلود نرم افزار

سلام. با توجه به محتوای خوبی که دارید، خوشحال میشم اگر با هم تبادل لینک داشته باشیم. لطفا سایت من رو ببینید و اگر مایل بودید توی سایتم برام پیغام بگذارید تا تبادل لینک کنیم. قبلا هم پیغام گذاشتم براتون ولی جوابی ندادین.